Jarné Kontrolné preteky juniorov a seniorov v plávaní v Poprade v dňoch 14.-16.05.2021 naši zvládli úspešne!

By | 17. mája 2021

Čajbiková, Varhač, Čižmáriková a Čekan s víťazstvami

V dňoch 14.-16.5.2021 sa v popradskej Aquacity-bubline, s účasťou 110 pretekárov z 27 slovenských klubov, uskutočnili  Jarné Kontrolné preteky juniorov a seniorov v plávaní. Nakoľko 17.5.2021 začínajú v Budapešti, i s účasťou slovenských reprezentantov,  Majstrovstvá Európy v plávaní, pretekov sa zúčastnila prevažne „druhá vlna reprezentácie“. Košice reprezentovala desať členná skupina juniorských plavcov ŠKP Košice, citeľne chýbal Kamil Kobilic ktorý ešte pociťoval následky prekonaného Covidu.

Celkovú bilanciu juniorov – seniorov ŠKP Košice tvorí zisk 32 medailí, z toho 6 zlatých, 11 strieborných a 15 bronzových. V sumárnom hodnotení klubov – open kategórii – sa ŠKP Košice umiestnilo na treťom mieste za Duklou Banská Bystrica a GPO Svit. Oba kluby, na rozdiel od ŠKP Košice, trénovali od novembra min.roku skoro nepretržite doposiaľ v bublinách v Šamoríne a Poprade.

Výborne si viedla na Kontrolných pretekoch Sára Čajbiková, ktorá v kategórii žien zvíťazila v disciplínach 50 m znak a 50 m prsia, v disciplínach 100 m znak sa umiestnila na 2.mieste a 200 m znak na 3.mieste. Príjemným prekvapením Kontrolných pretekov bol „hattrick“ košičaniek v disciplíne 50 m prsia žien, keď na stupni víťazov s víťaznou Čajbikovou stáli na druhom mieste Lenka Melničáková a na treťom Zuzana Čižmáriková (viď foto). V kategórii starších juniorov prekvapil pole vytrvalcov Michal Varhač, ktorý získal prvenstvá v disciplínach 400 a 800 m v.spôsob. Multimedailistkou pretekov bola aj Zuzka Čižmáriková, ktorá zvíťazila v disciplíne 100 m prsia žien, vyplávala striebro v disciplíne 200 m prsia a bronzy v troch ďalších disciplínach. Asi najdramatickejšou disciplínou pretekov bol 200 m motýlik mužov, v ktorom po krásnom súboji s Kretom z GPO Svit vyšiel víťazne Samko Čekan. Medailistami ŠKP Košice na týchto pretekov boli okrem už uvedených i Stacey Maria Žeňuchová, Šimon Vaško a Riško Áron.

Plavcov ŠKP Košice, po dlhom nesystematickom tréningovom období čaká od pondelka 17.5.2021, konečne v domácich – i keď stále omedzených podmienkach, 16 dní tvrdej prípravy na Majstrovstvá juniorov a seniorov, ktoré sa uskutočnia v dňoch 4.-6.6.2021 opäť v bazéne popradskej Aquacity-bubliny.