V Štúrove naši mladší žiaci bojovali aj s počasím. Huňady Ivan prekvapivo na stupňoch víťazov!

By | 9. júna 2019

V Štúrove sa konal v dňoch 07.06.-09.06.2019 ďalší diel letných M-SR. Tentokrát to boli mladší žiaci. Nepamätáme si už dávno, že by sme mali len jedno dievča ale na druhej strane aj osem chlapcov je nevídane veľký počet účastníkov pre náš klub.  Naši odchádzali s minimálnymi medailovými ambíciami, čo sa občas stáva, že nie všetky „ročníky“ v klube  sú silné. Napriek tomu musíme vyzdvihnúť výkony Ivana Huňadyho (nar.2008), ktorý svoje  vôbec prvé preteky absolvoval 16.12.2017 v SNV a o rok a pol už stál na striebornom stupni víťazov  v disciplíne 100m motýlik časom 1:21,11 na Majstrovstvách  Slovenska mladších žiakov. Niežeby to bolo nevídané ale minimálne pozoruhodné, koľko „málo“ stačí na úspech. Každopádne gratulujeme jemu a aj jeho trénerom za dobre odvedenú prácu!

Veľmi blízko medaile bol aj Adam Andreji(nar.2008) na 100m motýlik, ktorý bol síce nasadený časom  ako ôsmy ale nakoniec bol tesne štvrtý. Len on a Hertelý Karol(nar.2007) sa mohli pochváliť zlepšeniami svojich osobných výkonov v každej disciplíne.

Nebolo plavca, ktorý by nezlepšil svoje osobné maximá aspoň v troch disciplínach, čo znamená, že boli naši plavci dobre pripravený napriek horúčavám, ktoré prevládali  v Štúrove počas týchto pretekov. GRATULUJEME všetkým plavcom a ich trénerom k predvedeným výkonom!