Mesačný archív: október 2021

V Humennom naši najmladší excelovali!!

V Humennom sa dňa 09.10.2021 uskutočnili plavecké preteky  FPD Slovenský pohár žiakov – VSO. Už dávno sme nezažili takú úspešnú „žatvu“ medailí, aj keď tam boli iba plavci z východu Slovenska!  Naši vyplávali celkove 39 medailí (20-9-10)! Podľa bodov vyčnievala nad ostatnými Vanda Vašková (nar.2011)ktorá okrem toho, že získala prvé miesta, vyhrala svoje disciplíny s výrazným náskokom. 

Gratulujeme aj ostatným plavcom k predvedeným výkonom a  trénerom za výborne odvedenú prácu!!

Nižšie uvádzame medailistov:

ZLATO

13. žiaci, 50m voľný spôsob M9 – 9-roč. žiaci LESKOVJANSKÝ Adam 12 41.52
21. žiaci, 100m voľný spôsob M10 – 10-roč. žiaci KORIM Samuel 11 1:26.18
21. žiaci, 100m voľný spôsob M9 – 9-roč. žiaci LESKOVJANSKÝ Adam 12 1:35.08
7. žiaci, 50m znak M9 – 9-roč. žiaci LESKOVJANSKÝ Adam 12 50.42
15. žiaci, 100m znak M10 – 10-roč. žiaci KORIM Samuel 11 1:30.80
9. žiaci, 100m prsia M10 – 10-roč. žiaci KORIM Samuel 11 1:49.24
1. žiaci, 100m motýlik M10 – 10-roč. žiaci KORIM Samuel 11 1:44.76
5. žiaci, 100m polohové preteky M9 – 9-roč. žiaci LESKOVJANSKÝ Adam 12 1:45.65
14. žiačky, 50m voľný spôsob Z9 – 9-roč. žiačky HERTELÝOVÁ Katarína 12 39.12
14. žiačky, 50m voľný spôsob Z8 – 8-roč. žiačky BONK Lara 13 48.10
22. žiačky, 100m voľný spôsob Z10 – 10-roč. žiačky VAŠKOVÁ Vanda 11 1:15.09
8. žiačky, 50m znak Z8 – 8-roč. žiačky BONK Lara 13 55.38
16. žiačky, 100m znak Z10 – 10-roč. žiačky VAŠKOVÁ Vanda 11 1:27.46
4. žiačky, 50m prsia Z9 – 9-roč. žiačky HERTELÝOVÁ Katarína 12 48.39
10. žiačky, 100m prsia Z10 – 10-roč. žiačky VAŠKOVÁ Vanda 11 1:31.07
18. žiačky, 50m motýlik Z9 – 9-roč. žiačky HERTELÝOVÁ Katarína 12 46.73
18. žiačky, 50m motýlik Z8 – 8-roč. žiačky BONK Lara 13 1:02.39
2. žiačky, 100m motýlik Z10 – 10-roč. žiačky VAŠKOVÁ Vanda 11 1:26.09
6. žiačky, 100m polohové preteky Z9 – 9-roč. žiačky LEBENSKÁ Michaela 12 1:57.28
6. žiačky, 100m polohové preteky Z8 – 8-roč. žiačky BONK Lara 13 1:59.97

STRIEBRO

11. žiaci, 200m voľný spôsob M10 – 10-roč. žiaci VAĽOVSKÝ Oliver 11 3:39.92
17. žiaci, 50m motýlik M9 – 9-roč. žiaci LESKOVJANSKÝ Adam 12 52.98
1. žiaci, 100m motýlik M10 – 10-roč. žiaci VAĽOVSKÝ Oliver 11 2:12.40
5. žiaci, 100m polohové preteky M10 – 10-roč. žiaci KOLÁR Pavol 11 1:57.30
22. žiačky, 100m voľný spôsob Z9 – 9-roč. žiačky LEBENSKÁ Michaela 12 1:51.73
8. žiačky, 50m znak Z9 – 9-roč. žiačky HERTELÝOVÁ Katarína 12 51.37
4. žiačky, 50m prsia Z9 – 9-roč. žiačky LEBENSKÁ Michaela 12 53.31
4. žiačky, 50m prsia Z8 – 8-roč. žiačky BONK Lara 13 57.90
6. žiačky, 100m polohové preteky Z9 – 9-roč. žiačky HABIŇÁKOVÁ Tereza 12 2:04.44

BRONZ

15. žiaci, 100m znak M10 – 10-roč. žiaci VAĽOVSKÝ Oliver 11 1:58.95
3. žiaci, 50m prsia M10 – 10-roč. žiaci JELEŇ Vladimír 11 1:12.95
3. žiaci, 50m prsia M9 – 9-roč. žiaci LESKOVJANSKÝ Adam 12 55.43
9. žiaci, 100m prsia M10 – 10-roč. žiaci VAĽOVSKÝ Oliver 11 1:57.01
1. žiaci, 100m motýlik M10 – 10-roč. žiaci KOLÁR Pavol 11 2:20.80
14. žiačky, 50m voľný spôsob Z9 – 9-roč. žiačky LEBENSKÁ Michaela 12 47.68
22. žiačky, 100m voľný spôsob Z10 – 10-roč. žiačky TOKARČÍKOVÁ Sára 11 1:53.43
22. žiačky, 100m voľný spôsob Z9 – 9-roč. žiačky HABIŇÁKOVÁ Tereza 12 1:59.74
8. žiačky, 50m znak Z10 – 10-roč. žiačky REICHOVÁ Laura 11 57.84
18. žiačky, 50m motýlik Z10 – 10-roč. žiačky TOKARČÍKOVÁ Sára 11 1:01.64

V Miskolci naši plavci úspešní!!

V Miskolci sa uskutočnili dňa 2.10.2021 medzinárodné plavecké preteky I.MiReHu Kupa. Kým v predošlých rokoch boli naši plavci skôr na chvoste výsledkových listín, tentokrát to neplatilo. Svedčí o tom naša medailová bilancia (3-3-3), čiže deväť medailí.

Najúspešnejšia bol Tamara Bretzová (nar.2010) ktorá získala zlato na 100m motýlik a 100m kraul, striebro na 100m znak a 400m kraul.

Dobre jej sekundovala aj Charlotte Ferková (nar.2010), ktorá si vyplávala prvé miesto na 100m znak, druhé miesto na 100m motýlik a tretie miesto na 400m kraul.

Vanda Vašková (nar.2011) získala tretie  miesto na 100m prsia a rovnako aj Richard Tatarka (nar.2007) skončil tretí na 100m prsia.

Gratulujeme aj ostatným plavcom za predvedené výkony a trénerom za dobrú prácu s deťmi.

ŠKP Košice získalo tretie miesto v Slovenskom pohári družstiev!

V Šamoríne sa v dňoch 2.-3.10.2021 uskutočnila jednokolová súťaž v pohári družstiev. Veľké nádeje sme si nerobili ale nakoniec bolo z toho pekné tretie miesto, keď sme nechali za sebou silné bratislavské kluby.

2021_SPF_SP_druzstva poradie

Výraznou mierou sa pod tento úspech podpísal Jakub Mohler (nar. 1998), ktorý bodoval sedem krát. To isté platí aj o Sarah Čajbíkovej (nar. 2003), ktorá tiež sedem krát bodovala. Samozrejme ani bez ostatných by to nešlo, takže gratulujeme všetkým plavcom za výkony, ktoré predviedli v Šamoríne a trénerom tiež  gratulujeme za dosiahnuté umiestnenie.

V medailovej bilancii sme skončili   na 7 mieste (7-11-14). Treba vyzdvihnúť  výkon juniorského  reprezentanta Kamila Kobilica (nar.1998) na 100m prsia,  kde časom 1:04,27 zaplával UTM  limit pre rok 2022 a aj Richard Áron (nar.2006), ktoý splnil aj druhý limit UTM pre rok 2022 v disciplíne 1500VS časom 17:19,88 (542 bodov).

Nižšie uvádzam medailistov:

zlato

26. muži, 800m voľný spôsob seniori Rojtáš Peter 02 9:06.85
9. muži, 1500m voľný spôsob seniori Rojtáš Peter 02 16:57.58
3. muži, 100m prsia starší juniori Kobilic Kamil 04 1:04.27
29. muži, 200m motýlik mladší juniori Vaško Šimon 06 2:24.93
21. ženy, 50m znak seniorky Čajbiková Sarah 03 29.52
28. ženy, 100m znak seniorky Čajbiková Sarah 03 1:03.66
8. ženy, 200m znak seniorky Čajbiková Sarah 03 2:18.81

striebro

1. muži, 200m voľný spôsob seniori Mohler Jakub 98 1:56.94
27. muži, 100m znak seniori Mohler Jakub 98 59.46
16. muži, 100m motýlik seniori Mohler Jakub 98 56.42
29. muži, 200m motýlik starší juniori Čekan Samuel 04 2:12.09
18. muži, 400m polohové preteky seniori Rojtáš Peter 02 4:49.69
10. ženy, 800m voľný spôsob seniorky Gajdošová Natália-Mária 03 9:55.01
25. ženy, 1500m voľný spôsob seniorky Čižmariková Zuzana 03 18:26.01
8. ženy, 200m znak seniorky Gajdošová Natália-Mária 03 2:31.87
13. ženy, 200m prsia seniorky Čižmariková Zuzana 03 2:36.71
30. ženy, 200m motýlik staršie juniorky Sabolová Simona 04 2:32.50
23. ženy, 200m polohové preteky seniorky Čajbiková Sarah 03 2:27.51

bronz

33. muži, 400m voľný spôsob seniori Rojtáš Peter 02 4:26.78
9. muži, 1500m voľný spôsob mladší juniori Áron Richard 06 17:19.88
22. muži, 50m znak seniori Mohler Jakub 98 27.90
14. muži, 200m prsia starší juniori Kobilic Kamil 04 2:21.50
25. ženy, 1500m voľný spôsob seniorky Gajdošová Natália-Mária 03 18:55.74
4. ženy, 100m prsia seniorky Čižmariková Zuzana 03 1:13.66
4. ženy, 100m prsia staršie juniorky Sabolová Simona 04 1:15.16
13. ženy, 200m prsia staršie juniorky Sabolová Simona 04 2:45.99
6. ženy, 50m motýlik seniorky Melničáková Lenka 03 29.96
15. ženy, 100m motýlik seniorky Melničáková Lenka 03 1:09.67
30. ženy, 200m motýlik seniorky Melničáková Lenka 03 2:50.22
23. ženy, 200m polohové preteky seniorky Melničáková Lenka 03 2:37.40
17. ženy, 400m polohové preteky seniorky Čajbiková Sarah 03 5:09.40
17. ženy, 400m polohové preteky staršie juniorky Sabolová Simona 04 5:25.01