Počas posledného víkendu, 19.-21.6.2026, Majstrovstvami Slovenska v Štúrove ukončili žiaci všetkých kategórií (11 až 14-roční) svoju letnú pretekársku sezónu. V príjemnom prostredí rekreačného komplexu Vadaš bojovalo, i s tropickými horúčavami, 410 pretekárov zo 61 klubov, o tituly a medaile v kategóriách 11, 12, 13 a 14 ročných.
ŠKP Košice reprezentovalo, až prekvapivo úspešne, 12 pretekárov. S bilanciou 31 medailí, z nich 9 zlatých, 11 strieborných a 11 bronzových sa v medailovej úspešnosti, v konkurencii 61 klubov z celého Slovenska, umiestnili na ôsmom mieste. Zároveň, zo 76 individuálnych štartov, 52 bolo v osobných rekordoch. Úprimne, taký úspech sme neočakávali, ale, ich vôľa a bojovnosť, ako aj dobrá práca trénerov Kassaya a Pollákovej, priniesli svoje ovocie. V kategórii mladších žiakov boli úspešnými Dávid Korl so ziskom 6 medailí (4-1-1), Nela Andrejiová 5 (1-1-3) medailí, Michal Ilenin 2 (0-1-1) medaile a Zuzana Samoľová 1 bronzová medaila. V kategórii starších žiakov boli úspešnými Barbora Štefaníková 8 (3-5-0) medailí, Tereza Habiňáková 1 strieborná, Lara Bonk 3 bronzové a Martin Komora s 1 bronzovou medailou. Pre úplnosť, štafety ŠKP Košice získali spolu 4 medaile (1-2-1). Všetkým blahoželáme, ich úspešnosť prezentuje dobrú klubovú prácu s mládežou a sú prísľubom do budúcna.
V tréningovej príprave zostáva až do 12. júla juniorská reprezentantka Štefaníková, pripravujúca sa na multistretnutie CECJM, 17.-19.7.2026 v slovinskej Ljubljani. Medzitým sa zúčastní počas nadchádzajúceho víkendu v Šamoríne, s oklieštenou výpravou seniorov ŠKP Košice, i Veľkej ceny Slovenska, ktorá je zároveň open Majstrovstvami Slovenska.