Druhý deň LMSR – medailová žatva pokračuje!!

By | 28. júna 2014

Naši plavci pokračujú v spanilej jazde aj v druhý deň LMSR s plávaní seniorov a juniorov. Dnes pridali úctihodných 10 medailí!! Z toho tri zlaté, tri strieborné a štyri bronzové!!. Celkove máme už 15 medailí! GRATULUJEME!!

V dopoludňajšom programe najskôr Carmen Mikušová(nar.1998) rozšírila svoju zbierku medailí na 400m kraul, keď dohmatla vo svojom najlepšom osobnom výkone 4:31,95, čo je zároveň splneným B-limitom na MEJ. Týmto časom získala zlato medzi juniorkami a striebro medzi seniorkami.V poslednej disciplíne dopoludňajšieho programu sme čakali čo predvedú naši muži v štafete 4×100 voľný spôsob. Aj keď nastupovali v pozícií „outsiderov“(nahlasovaný čas 3:40), naše prepočty sa potvrdili a dokázali zaplávať veľmi kvalitný čas 3:34,01! Týmto časom získali skvelé druhé miesto, čo sa podarilo naposledy v roku 2012. Tento čas je s najväčšou pravdepodobnosťou aj klubovým rekordom!! O tento rekord sa postarali Vladislav Vovčko, Jakub Tomáš, Jakub Mohler a skvelý „finišmen“ Sergiy Kovach.

V popoludňajšom finále najskôr vyplával náš „naturalizovaný plavec““ Sergiy Kovach (nar.1995) striebro v kráľovskej disciplíne 100m kraul časom 52,43, aj keď nastupoval v pozícií favorita po rozplavbách časom 51,82!! Po 30 metroch bohužiaľ dostal nepríjemný kŕč, čo mu nedovolilo dosiahnuť lepší čas. Napriek tomu je to skvelý výsledok! Čas 51,82 z rozplávb je zároveň splneným limitom pre vstup do seniorskej reprezentácie ale jeho národnosť mu to zatiaľ bohužiaľ nedovoľuje. V tej istej disciplíne sa konečne splnil medailový sen aj Jakubovi Mohlerovi(nar.1998), ktorý vo finále na 100m kraul časom 55,04 skončil na bronzovej priečke medzi juniormi.

Na 200m motýlik nastupovala Carmen Mikušová v pozícií favoritky, čo aj potvrdila. Časom 2:23,48 získala hneď dve zlaté. Jednu ako seniorka, druhú ako juniorka. V tej istej disciplíne príjemne prekvapila Erika Borovová(nar.1997), ktorá si vyplávala bronz medzi seniorkami časom 2:29,67.

O najväčšie prekvapenie dnešného dňa sa postaral z našich plavcov vo výborne forme plávajúci Rasťo Trocha(nar.1998), ktorý vo finále na 50m znak dohmatol tretí medzi seniormi časom 28,84 a zároveň skončil druhý medzi juniormi.Tesne pred cieľom bol na treťom mieste ešte jeho tímový kolega Jakub Tomáš(nar.1994) ale výborným dohmatom mu chladnokrvne „vyfúkol“ medailu. Určite mu ju však doprial, tak ako všetci z nášho klubu za jeho vytrvalosť a húževnatosť.

Treba ešte sponemúť štvrté miesto Vladislava Vovčka(nar.1989) na 100m kraul, ktorý si zaslúži uznanie aj za to, že vždy príde reprezentovať náš klub, aj keď už niekoľko rokov pláva v Prahe. Výraznou mierou pomohol aj našej štafete k striebornej medaile. GRATULUJEME všetkým plavcom k ich doterajším výkonom!!!