Honba za limitmi sa skončila síce neúspešne ale s nádejou na OH 2016!

By | 20. júla 2015

Kým väčšina plavcov  už oddychovala, respektíve práve začínajú s tréningami na novú sezónu, naša najlepšia súčasná plavkyňa Zuzana Mimovičová(nar.1989)  práve skončila uplynulý víkend svoju letnú sezónu. Pred pol rokom by zrejme nikto neveril, že po vážnych zdravotných problémoch sa dostane späť do formy, akú ukázala v posledných pretekoch v Prahe na medzinárodných MČR seniorov v dňoch 17.07-19.07.2015. Motivácia účasti na MS  v ruskej Kazani bola  veľmi silná ale zrejme chýbalo aj kus športového šťastia. Napriek tomu dosiahnuté časy sú veľkým povzbudením do jej ďalšej športovej kariéry. Možná účasť košickej plavkyne na OH by bol pre náš klub historickým úspechom, keďže sa to zatiaľ nepodarilo žiadnej košickej plavkyni alebo plavcovi.  Najlepšie výhliadky  na účasť na OH má zatiaľ  v disciplíne 200m polohové preteky, kde jej chýba už len 0,73 stotín. Určite nie je bez šancí ani na dvojnásobnej trati, kde jj chýba už len 1,96s.  Každopádne sa jej podarilo za niekoľko mesiacov dostať späť do slovenskej seniorskej A-reprezentácie, čo už samotné znamená pre niekoho nedosiahnuteľnú métu. Zuzana na samotných pretekoch zbierala aj medaile. Bronzová skončila na 50m prsia časom 33,25  Na pretekoch ju sprevádzala Tesne za medailami skončila  v polohovke na 200m výborným časom 2:19,69. Rovnako štvrtá skončila na 100m prsia v najlepšom tohtoročno výkone 1.11,66. Záverečný deň si robila nádeje na limit na MS v Kazani v dlhšej polohovke 400m ale aj počasie bolo proti nej, lebo bočný vietor „odfúkol“ jej šance na lepší čas. Za limitom 4:54,46 zaostala o 0,88s, čo stačilo na tretie miesto.  Napriek tomu, že nesplnila limit, určite to bola úspešná letná sezóna. GRATULUJEME!!!

Na týchto pretekoch ju sprevádzala jej oddielová kolegyňa Carmen Mikušová(nar.1998), ktorá má už istú účasť na MSJ v Singapure, ktoré budú koncom augusta. Carmen sa sústredila hlavne na svoju disciplínu 200m motýlik, kde vo finále kvalitným časom 2:17,08, blízko osobného výkonu skončila na striebornom stupienku. GRATULUJEME! 400m kraul doplávala vo finále na šiestom mieste časom 4:30,09. Prekvapila  v šprinte na 50m motýlik, kde sa prebojovala až do finále zlepšeným osobným výkonom 29,01. Vo vztrvalostnej disciplíne 800m kraul skončila na siedmom mieste kvalitným časom za daných poveternostných podmienok, 9:16,85.