Matilda Neufeldová má titul „Majster SR“ medzi 9-ročnými!

By | 8. júna 2014

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnili vôbec prvé oficiálne Majstrovstvá Slovenska kategórie „C“, čo sú 9-10 roční plavci. Náš klub ŠKP Košice reprezentovalo celkovo 8 plavcov, z toho 6 dievčat a 2 chlapci. Po dlhých rokoch získali naši plavci v tejto vekovej kategórií 4 medaile. Najcennejší kov sa podarilo uhmatnúť Matilde Neufeldovej(nar.2005), ktorá vyše 10 sekundovým osobákom získala zlato na 200m prsia časom 3:41,60! Ďalšiu medailu pridala na 100m polohový pretek v čase 1:39,57, čo bol tiež jej najlepší osobný výkon. K tomu ešte pridala dve 4 miesta na 50 a 100m prsia. Simona Sabolová(nar.2004) si vyplávala striebro na 50m prsia časom 45,05, čo bol tiež jej najlepší osobný výkon. Tesne zaostala za medailou na 100m prsia, keď skončila tesne štvrtá. Poslednú medailu pridal Ronald Lukáč(nar.2005), ktorý si doplával pre bronz na 400m voľný spôsob v čase 7:04,34, čo bol tiež jeho najlepší osobný výkon. Treba pochváliť aj ostatných členov tímu: Ninu Dzurčaninovú, Gramatu Maximilána, Popovičovú Loriánu, Sýkorovú Klaudiu a Vidovú Sofiu, ktorý si tiež výrazne posunuli svoje osobné maximá v jednotlivých disciplínach a neboli len „do počtu“. Je to výsledok systematickej práce v klube. Poďakovanie patrí predovšetkým trénerom Jánovi Urbanskému a Emerichovi Kassayovi. GRATULUJEME!