MSR seniorov a juniorov – Carmen Mikušová so šiestimi titulmi Majster Slovenska!

By | 19. decembra 2014

V dňoch 19.12.-21.12.2014 sa v Dolnom Kubíne konali hlavné preteky zimnej plaveckej sezóny Majstrovstvá Slovenska seniorov a juniorov. Zišla sa tu takmer kompletná slovenská špička na čele s najlepšími súčasnými plavcami akým je Tomáš Klobučník(5.miesto MS v Dohe), Richard Nagy(8.miesto na MS v Dohe), atď. Z najlepších plavcov chýbala len Katarína Listopadová, kvôli zdravotným problémom. Celková bilancia našich je úctihodných dvadsať medailí , z toho medzi seniormi tri zlaté, tri strieborné a dve bronzové a medzi juniormi tri zlaté, tri strieborné a šesť bronzových. V našom tíme sa predstavila po dlhšej dobe po zranení, na vrcholnom podujatí naša historicky najúspešnejšia plavkyňa Zuzana Mimovičová(nar.1989). Všetci sme verili v jej úspešný návrat, čo sa jej aj napokon podarilo. V disciplíne 100m prsia vo finále zaplávala 1:11,56, čo jej priniesol bronz. GRATULUJEME!

Mimoriadne sa darilo Carmen Mikušovej(nar.1998), ktorá nemusela plávať ani svoje najlepšie časy, aby získala hneď prvý deň štyri medaile. Titul Majster Slovenska medzi seniormi a juniormi získala na 800m kraul časom 9:11,81. Dve striebrá získala medzi seniormi a juniormi na 400m polohové preteky časom 5:02,40. Druhý deň pridala ďalšie tituly na 200m motýlik v oboch kategóriách časom 2:19,07. Dve striebrá pridala medzi seniormi a juniormi na 400m kraul časom 4:27,78. Posledný deň pridala tretie tituly medzi seniorkami a juniorkami na 1500m kraul skvelým osobným výkonom 17:40,06. Poslednú medailu získala na trati 100m motýlik, kde skončila tretia medzi juniorkami časom 1:04,93. GRATULUJEME!

Viac sa čakalo prvý deň od úradujúceho Majstra Slovenska na 50m kraul z Letných MSR Sergeja Kovacha(nar.1995), ktorý v ranných rozplavbách zaplával čas 24,34, čo stačilo len na B-finále. Tam dokázal zaplávať 23,37, čím síce vyhral B-finále a bol to tretí najlepší čas v oboch finále ale to už bolo neskoro. Škoda rannej rozplavby. Druhý deň si napravil reputáciu na 100m kraul, kde vo finále skvelým osobným výkonom 50,42s získal striebornú medailu. Posledný deň pridal ešte bronz zo štafety na 4×100 kraul. GRATULUJEME!

Veľmi dobrú formu ukázal Jakub Mohler(nar.1998), ktorý si asi opäť obľúbi disciplínu 200m znak po týchto Majstrovstvách, lebo dokázal zlepšiť svoj najlepší výkon o takmer štyri sekundy. Výsledný čas 2:07,35 ho vyniesol na strieborný piedestál medzi juniormi. Druhý deň pridal bronz medzi juniormi na 100m kraul zlepšeným osobným maximom 52,94s. Posledný deň pridal ešte bronz zo štafety na 4×100 kraul. Vynikajúce!

Príjemne prekvapil Rasťo Trocha(nar.1998), ktorý prekonal nepríjemnú chorobu pred pár týždňami. V šprinte na 50m kraul v B-finále dokázal dokonca zlepšiť svoje osobné maximum na 24,42, čo stačilo na tretie miesto medzi juniormi. Dokázal sa zlepšiť aj na 50m znak, kde skončil na 6.mieste medzi juniormi časom 28,71, čo bolo jeho osobné maximum. Posledný deň pridal ešte bronz zo štafety na 4×100 kraul. Skvelé!

Naša najmladšia účastníčka tímu Lucia Linkeschová(nar.2001) sa predstavila na 800m kraul a hneď veľmi úspešne, keď ju dokázali poraziť medzi juniorkami len dve staršie súperky. Výsledný čas 9:42,55 a tretie miesto. Druhý deň pridala ďalší cenný kov na 200m motýlik medzi juniorkami, keď vylepšeným osobným výkonom 2:30,68 skončila tretia. Aj posledný deň potvrdila dobrú formu na 1500m kraul, keď časom 18:23,39 posunula svoje maximum o viac ako minútu! Vybojovala tým tretí bronz pre seba medzi juniorkami. GRATULUJEME!

Druhý deň posilnil naše družstvo Jakub Tomáš(nar.1994), ktorý na 200m polohové preteky skončil v rozplavbách na deviatom mieste časom 2:13,25. Najviac sa mu darilo na 100m znak, kde vyhral B-finále časom 59,75s. Posledný deň pridal ešte bronz zo štafety na 4×100 kraul.

Diana Bellušová(nar.2000) sa pekne zlepšila na 800m kraul zlepšeným osobným výkonom 10:22,25. Stačilo to na 11.miesto medzi juniormi. Druhý deň zaokrúhlila počet našich UTM-károv na desať, keď zaplávala na 100m kraul čas 1:03,18. Výborne!

Dobre začala ranné rozplavby Kristína Horváthová(nar.1999) na 50m kraul vylepšeným osobným rekordom 28,49s, len 0,29s za limitom UTM. Menej sa jej darilo v jej hlavnej disciplíne 100m prsia, kde plávala v čase 1:16,93, čo stačilo na B-finále. Celkovo skončila na 12.mieste. Najlepší výsledok dosiahla na 50m prsia, kde skončila piata medzi juniorkami. V rozplavbách si vylepšila svoje osobné maximum na 35,17s.

Iveta Tóthová(nar.1997) sa dokázala zlepšiť na 800m kraul výsledným časom 10:29,89. Celkovo 15.miesto. Pekný výkon predviedla na 200m motýlik, kde sa dokázala prebojovať do finále, kde napokon skončila šiesta časom 2:35,69.

Július Šimčák(nar.1999) prispel 440 bodmi v súťaži družstiev na 400m kraul za výkon 4:39,03. V disciplíne 1500m kraul si posunul svoj najlepší osobný výkon na 18:15,75, čo stačilo na výsledné 13.miesto.