VC Zlína – Mikušová, Kovach s medailami, Mohler výborný na 400PP, Kubová s limitom do repre!

By | 30. novembra 2014

Naši najlepší plavci absolvovali počas víkendu v dňoch 29.-30.11.2014 ďalšie kvalitné preteky v českom Zlíne. Tieto preteky boli zaradené do Českého pohára družstiev, čo zaručovalo účasť kvalitných plavcov. Posledná „“previerka““ pred Majstrovstvami Slovenska dopadla veľmi dobre.

Najlepšie sa darilo Carmen Mikušovej(nar.1998), ktorá skončila na 200m motýlik na druhom mieste kvalitným časom 2:17,80, rovnako dohmatla aj na polovičnej trati časom 1:05,16. Tesne za medailovým umiestnením skončila na 800m kraul časom 9:10,83 a 200m kraul časom 2:07,84.

Sergej Kovach(nar.1995) dokázal vyplávať bronz vo finále na 50m motýlik v osobnom výkone 25,42s. V rozplavbách plával ešte rýchlejšie za 25,39s. Tesne za stupienkami víťazov zostal na 100m kraul kde výborným osobným výkonom 50,92s skončil štvrtý, rovnako skončil aj na 200m kraul časom 1:55,18. Finále plával aj na 50m kraul, kde skončil piaty časom 23,96s.

Výborné výkony podal aj Jakub Mohler(nar.1998), ktorý si vylepšil svoje najlepšie výkony až v piatich disciplínach. Najlepší výkon a aj zlepšenie predviedol v najťažšej disciplíne 400m polohové preteky časom 4:41,40, čím prekonal vlastné osobné maximum o viac ako osem sekúnd! Týmto výkonom určite potešil nielen seba ale aj svojho trénera. Zlepšenia predviedol aj na 50 a 200m znak časmi 28,84 a 2:11,11, na 100 kraul časom 53,73 a na 200m polohové preteky časom 2:12,79.

Mimoriadne potešili aj výkony najmladšieho člena tímu Lucie Kubovej(nar.2002), ktorá si nováčikovskú daň vybrala prvý poldeň na 200m motýlik a 200m polohové preteky. Druhý poldeň začala už vo veľkom štýle na 200m znak výborným vylepšeným výkonom 2:31,74, čo je momentálne na Slovensku najlepší čas v jej kategórií. To najlepšie si nechala na posledný poldeň, keď plávala všetky tri disciplíny v osobných výkonoch. Najviac potešil výkon na 400m kraul, kde časom 4:47,24 splnila limit do juniorskej reprezentácie! GRATULUJEME! Zlepšenia predviedla aj na 100m znak časom 1:11,95 a 200m kraul časom 2:19,62.